Pracownicy przedszkola
rodzice
Koniec

Piesek

Pomóż mi zrobić to samodzielnie”

Maria Montessori

Zajęcia inspirowane metodą Marii Montessori pozwalają każdemu dziecku na indywidualny rozwój i uczenie się samodzielności dzięki której dziecko buduje swoje poczucie własnej wartości. W trakcie zajęć będziemy uczyć się wykonywać podstawowe czynności pomagające każdemu maluchowi poczuć się bezpiecznie w otaczającym go świecie. Nauczymy się dbać o otaczające nas otoczenie, w trakcie zajęć będziemy zwracać szczególną uwagę na ład i porządek, nauczymy sprzątać, dbać o rośliny i zwierzęta, zapinać i rozpinać guziki, zamki, haftki i sprzączki, będziemy wiązać kokardki na butach. Podczas zajęć nauczymy się piec chleb, robić pyszne babeczki oraz zapoznamy się ze smakami warzyw i owoców. W trakcie całego roku będzie prowadzony przeszklony ogródek – w zimie dzieci będą dbały o rośliny w swojej sali, natomiast na wiosnę wraz z rodzicami stworzymy wspólny ogródek, gdzie każde dziecko będzie mogło nauczyć się dbania o rośliny od momentu ich posadzenia do momentu zrobienia z nich pysznej sałatki.
W ramach przygotowań do świąt dzieci poznały zasady nakrywania stołu  w praktyce. Wychowankom bardzo spodobała się zabawa „Mowa sztućców”.

WIELKI BAL W PRZEDSZKOLU

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną  i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

Sala przedszkolna ozdobiona balonami w kształcie serca wypełniła się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, spidermanów, wróżek, postaci z ulubionych bajek pojawił się także ratownik medyczny.

Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego.

Piesek

Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się  w ostatnich dniach stycznia.

Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Na początku przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.

Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu.

Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami

12 Feb 2018   Poniedziałek

Piesek

Dnia 20 grudnia 2017 r.. dzieci z grupy „Żabki” przedstawiły dla rodziców  Jasełka. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność  w świąteczny nastrój. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, przebrani za bajkowe postacie śpiewali kolędy i recytowali wiersze.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

08 Feb 2018   Czwartek

Szanowni rodzice !

W dniu 13.02.2018 ( wtorek ) odbędzie się bal karnawałowy  dla dzieci. Od 9.30 – 10.00 będą zdjęcia pamiątkowe. Od 10.00-12.00 - uczestników czekają miłe niespodzianki oraz wesoła zabawa.

Kochane dzieci !

Aby na ten bal się dostać, trzeba tym warunkom sprostać  być wesołym niesłychanie i….. fantastyczne mieć przebranie:)

<< Najnowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 ... 17 ... 19 ... 21 ...   Wcześniejsze>>

Góra