Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

28 Nov 2016   Poniedziałek
 

„Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie”
W dniu 21.10.2016 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pod hasłem „Nasze starszaki to bezpieczne przedszkolaki”.
W konkursie wzięły udział najstarsze dzieci  z trzech grup przedszkolnych – „Żabki”,” Kaczuszki” i „Biedronki”.
Głównymi celami  konkursu były:
utrwalenie wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas zabaw i zasad ruchu drogowego
sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach
promowanie bezpiecznego stylu życia
wdrażanie do zgodnego współdziałania w zespole oraz przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji

Dzieci brały udział w kilku konkurencjach: rozwiązywały zagadki  i odpowiadały na pytania w formie quizu                          o bezpieczeństwie w domu, na podwórku i na ulicy, wskazywały jak zachowają się i kogo zawiadomią  w różnych niebezpiecznych sytuacjach, dobierały numery alarmowe do odpowiednich pojazdów specjalnych i postaci (strażaka, policjanta, ratownika medycznego), układały z puzzli  znaki drogowe. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenki  pt. „Kolorowe światła” „Halo panie policjancie"
Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: , przedstawiciele policji: Artur Twardowski ,Piotr Chycki  intendentka Urszula Olewińska –Pałka, przedstawiciel rady rodziców: Beata Włodarska.
Dzieci z wszystkich grup sprawnie pokonały wszystkie konkurencje, wykazały się wysoką znajomością przepisów ruchu drogowego, a także wiedzą o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, w przedszkolu i na placu zabaw. Doskonale znają numery alarmowe i wiedzą w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.  Na wszystkie pytania konkursowe i zagadki padały tylko prawidłowe odpowiedzi, nie było żadnej pomyłki. W związku z tym jury pogratulowało wiedzy i umiejętności uczestnikom konkursu i uznało, że zwycięzcami zostały wszystkie 
grupy ex aequo.

W nagrodę wszystkie grupy otrzymały dyplomy, słodycze i książeczki.


 

28 Nov 2016   Poniedziałek
 

 „ DZIEŃ CHIŃSKI”

W ramach innowacji Z logorytmiką przez świat „ odbyliśmy magiczną” podróż Chin. Poznaliśmy krajobraz Chin oraz kulturę egzotycznego państwa : sposób odżywiania się , ubierania, zwyczaje, muzykę  i tradycje. Dzieci samodzielnie mogły lepić chińskie ciasteczka , uczyły się jeść pałeczkami, tańczyły taniec smoka oraz poznały ćwiczenia relaksujące TAI CHI. Duże zainteresowanie wzbudziło pismo chińskie przypominające wyglądem rządek kresek , kropek i jakby porzucanych patyczków. Trudno było w kropkach i kreskach doszukać się podobieństwa do naszych literek. Okazało się że język mówiony wcale nie jest łatwiejszy od pisanego. Jednak krótka lekcja języka chińskiego pozwoliła na poprawną wymowę pojedynczych chińskich słów takich jak: „ dzień dobry” „ do widzenia” i „dziękuje” 

    Bardzo dziękuje rodzicom za przybycie i poświęcony czas.


 

07 Nov 2016   Poniedziałek
 

W dniu 12 października 2016r. dzieci z grupy „ Smerfy” i „ Krasnoludki”  uczestniczyły w 
„ Dniu Marchewki”. Tego dnia dzieci brały udział w wielu zabawach, konkurencjach, tańcu. Była również degustacja soku marchewkowo-jabłkowego, który zrobiłyśmy wspólnie z dzieciakami.


 

07 Nov 2016   Poniedziałek
 

OWOCOWY DZIEŃ  W MUCHORKACH

   Wielką atrakcją dla dzieci było przygotowanie własnoręcznie owocowych szaszłyków. Każdy wybierał te owoce, które najbardziej lubił. To spowodowało u nich niesamowity apetyt. Poprzez różnorodne zabawy , bezpośrednie smakowanie owoców , twórczość plastyczną  dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy i nabywały przekonania do ich jedzenia.


 

30 Oct 2016   Niedziela
 

W  piątek 20 października b.r.  w ramach realizacji programu                  

„ Bezpieczny przedszkolak”

odbyły się zajęcia  z pierwszej pomocy przedmedycznej .Prowadził je pan doktor Zbigniew Cichoń
    Podczas zorganizowanego w grupach spotkania dzieci mogły się poczuć jak mali ratownicy .Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu. Wiele emocji  wzbudził pokaz  czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie .Dzieci pod czujnym okiem pana doktora mogły samodzielnie wykazać praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej .Dzięki tej  lekcji dzieci już wiedzą , na czym polega ich rola w sytuacji , kiedy trzeba komuś pomóc. Wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czym ciepłym i zadbać, by był spokojny .Potem wezwać karetkę lub kogoś dorosłego i powiadomić o zdarzeniu. To ostatnie zadanie zajęć z pierwszej pomocy , które nauczyły się przedszkolaki.

 


 

<< Najnowsze  ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ...   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: