Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

24 Feb 2015   Wtorek
 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci dostarczającą im wiele przeżyć i radości. Tak też było w naszym Przedszkolu w dniu 15.01.2015r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać :wróżki, królewny, Spider -Mana, Batmana….. nie sposób jest zliczyć i wymienić te wszystkie postacie. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz do zdjęć indywidualnych. Kiedy czas zabawy dobiegał końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwiły dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Kolejny bal karnawałowy już za rok…..


 

21 Feb 2015   Sobota
 

Realizując zadania koncepcji rozwoju przedszkola zaprosiliśmy na spotkanie z dziećmi lekarza pana dr Zbigniewa Cichonia. 

Celem wizyty było zachęcanie dzieci do dbania o swoje zdrowie i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Pan doktor zwrócił uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem a koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu a jak równie zapoznanie się z podstawowym sprzętem medycznym do badania laryngologicznego. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień o potrzebie zabezpieczenia przed chorobami poprzez szczepienia.

Na koniec pan doktor podziękował dzieciom za miłe spotkanie i poczęstował słodkościami.

Dzieci wręczyły miłemu gościowi upominek.

Mamy nadzieję ze w przyszłości wizyta w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć.


 

21 Feb 2015   Sobota
 

W ramach realizacji tematu „Krawcowa” dzieci z grupy „Muchomorki” i „Smerfy” uczestniczyły w wycieczce do zakładu krawieckiego. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą krawcowej. Przedszkolaki poznały wyposażenie zakładu, różne maszyny do szycia oraz inne akcesoria niezbędne w tej pracy. Dzieci miały okazje same aktywnie uczestniczyć w projektowaniu sukien wieczorowych przypinając różnego rodzaju koraliki, wstążki, paski. Bardzo dziękujemy pani Dorocie za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom kawałka świata dorosłych.


 

10 Dec 2014   Środa
 

DZIŚ PLUSZOWE MISIE W PRZEDSZKOLU MAMY,

BO NIE TYLKO OD ŚWIĘTA, ALE ZAWSZE JE KOCHAMY…


 

10 Dec 2014   Środa
 

ANDRZEJKI W NASZYM PRZEDSZKOLU OBCHODZIMY,

BO BARDZO WRÓŻYĆ LUBIMY.

 


 

<< Najnowsze  ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: