Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

16 May 2015   Sobota
 

" Pozwól mi doświadczyć, a na pewno zrozumiem" - wychowanie przez sztukę, dla sztuki. 


Wychowanie przez sztukę wywiera duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrza zmysł obserwacji, kształtuje osobowość i rozładowuje nagromadzone emocje. Każde dziecko w wieku przedszkolnym pragnie sukcesu i uznania. Właśnie przedszkolny projekt edukacji teatralnej stwarza ku temu najlepsze warunki.
Celem projektu jest zapoznanie dzieci z różnymi formami teatru, stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dziecka. Niedawno w naszym przedszkolu odbyła się „Teatralia” . Ewa Cichoń i Ewelina Kapłon wcieliły się w role aktorek – amatorek wystawiły spektakl pt .” Do biedronki przyszedł żuk”, „Samochwała”, „Pan Hilary”.

 


 

16 May 2015   Sobota
 

Jedno z najsłodszych świąt w roku „Światowy Dzień Czekolady” obchodzone 12 kwietnia. W tym dniu, w przedszkolu obowiązywał ubiór w kolorach czekolady, dobry humor i twórcze czekoladowe szaleństwa. W grupach „Kaczuszki” „Żaki” „Biedronki”, „Muchomorki” przedszkolaki zapoznały się z krótką historią czekolady, jej wartościami odżywczymi no z zaleceniami, że jedzona w nadmiarze może zaszkodzić. Przy współpracy pani Ewy Cichoń poznały etapy sporządzania domowej czekolady. Podczas święta czekolady, nie zabrakło także czasu na czekoladowy makijaż, któremu poddali się nawet dorośli. Wszystkie grupy wykonały ciasteczka czekoladowe które znikały z talerzy w tempie jazdy Roberta Kubicy to świadczyło o ich walorach smakowych. Ostatnim punktem czekoladowego szaleństwa był konkurs wiedzy i sprawnościowy i wybranie naszej królowej i króla czekoady. Obiecałyśmy dzieciom, że „Święto czekolady” na stałe  wejdzie do przedszkolnego kalendarza imprez. Dzieci odetchnęły z ulgą.


 

13 May 2015   Środa
 

Zgodnie z tygodniowym tematem dydaktyczno-wychowawczym dzieci z grupy „Kaczuszki” ”Biedronki” ”Muchomorki” wspólnie z nauczycielkami odwiedziły kwiaciarnię. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą pań w kwiaciarni. Pani pokazała nam najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziała dzieciom o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji. Dzieci wróciły do przedszkola zauroczone tysiącem kolorów kwiatów.


 

13 May 2015   Środa
 

Grupy:  Żabki, Muchomorki, Kaczuszki  wykonały Marzannę. Dzieci z Biedronek –wykonały wiosenne kwiat w formie opasek, a przedszkolaki z najmłodszych grup:  Smerfy i Krasnoludki  wykonały wiosenne bukieciki.

      Kiedy wszystko było już gotowe z przedszkola wyruszył barwny korowód na czele, którego widniała Marzanna- zimowa panna. Przy wtórze piosenki ,,Wiosno, Wiosenko- gdzie jesteś powiedz nam..."  szukaliśmy pierwszych oznak wiosny.  
   W przedszkolnym ogrodzie, przy  piaskownicy dokonało się symboliczne spalenie kukły, któremu towarzyszyło skandowane hasła: Precz zimo zła..., Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka... 
Następnie powitano wiosnę wesołymi piosenkami i kolorowymi gaikami. 
W tym dniu również dzięki pani Eli Wieczorek dzieci miały okazje oglądać zaćmienie słońca dzięki specjalnym szkiełkom.


 

24 Feb 2015   Wtorek
 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci dostarczającą im wiele przeżyć i radości. Tak też było w naszym Przedszkolu w dniu 15.01.2015r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać :wróżki, królewny, Spider -Mana, Batmana….. nie sposób jest zliczyć i wymienić te wszystkie postacie. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz do zdjęć indywidualnych. Kiedy czas zabawy dobiegał końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwiły dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Kolejny bal karnawałowy już za rok…..


 

<< Najnowsze  ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: