Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

11 Nov 2015   Środa
 

Wizyta policjantów w przedszkolu

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego naszych przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Szczekocinach. Policjanci zajmujący się sprawami prewencji rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa.

Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta.

Od dzisiaj na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się, jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.

 


 

11 Nov 2015   Środa
 

14 październik to w przedszkolu nie tylko Dzień Nauczyciela, ale to przede wszystkim święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, czas, pasje dzieciom aby chwile spędzone w przedszkolu były ich radością i najlepszymi wspomnieniami. W tym roku oglądaliśmy niezapomnianą  akademię, w której prezentowały się dzieci z grup „Kaczuszki”, „Żabki”, „Biedronki”, „Muchomorki” oraz Krasnoludki . Zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając ,tańcząc i recytując wiersze. Gwoździem  programu był kabaret pt. „Wizyta księdza”, w którym wystąpili nasi nieocenieni aktorzy; Łukasz Piętak –ksiądz, Jaś Wrona -Sławek, Marysia Cholewińska –Jadzia. Było rodzinnie i wesoło. Na sam koniec padły piękne życzenia  z ust Dyrekcji za trud artystyczny naszych  przedszkolaków, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 


 

11 Nov 2015   Środa
 

„Światowy dzień marchewki” obchodzony jest na całym świecie również w naszym przedszkolu.    

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci z rzadko używanym w obecnych czasach sprzętem gospodarstwa domowego-sokowirówką. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem-urodziny marchewki, zabawa zręcznościowa, zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce. rozpoznawanie oraz degustacja różnorodnych warzyw i owoców Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

 


 

19 Oct 2015   Poniedziałek
 

Pożegnanie lata

Rok szkolny 2015/2016

 Minęło szybko lato i już przyszła jesień, zbudził się o świcie niespokojny wrzesień”


 Pożegnanie lata jest imprezą przedszkolną, która odbywała się, przy ładnej pogodzie, po raz pierwszy w ogrodzie przedszkolnym. Imprezę rozpoczęły dwa zespoły „ Butterfly”  oraz  „Suenos  Flamenko” , w którym reprezentowali się nasi wspaniali absolwenci .Występ teatrzyku   „ Księżniczka na ziarnku grochu” z MGOKiS  był kolejna atrakcją naszego  festynu.  Przy gorących rytmach „Zumby Kids”  prowadzonych przez Oliwię Członkowską ćwiczyły dzieci i dorośli .Wystąpił również długo oczekiwany zespół ukraińskiego teatru i tańca   „ Kwieciste gwiazdy” . Był czas  na poczęstunek, loterie fantową oraz pokazy służb ratowniczych. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

.„Lato cierpliwie na jesień się godzi. Jak dobrze, że lubi się powtarzać”

 

 Do zobaczenia


 

19 Oct 2015   Poniedziałek
 

Dnia 24.10.2015 r. grupy „Smerfy ”i „Biedronki” wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego pani Mileny Łapaj . Celem tej dydaktycznej wycieczki było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor przyjęła dzieci bardzo serdecznie, zapoznała z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak leczy się zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie pani stomatolog przeprowadziła pogadankę na temat mycia zębów, a także skontrolowała zęby ochotników. Na zakończenie dzieci wręczyły niespodzianki w ramach podziękowań. Zainteresowane wizytą w gabinecie i obiecały, że wrócą do niego odważnie z rodzicami.


 

<< Najnowsze  ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: