Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

19 Oct 2015   Poniedziałek
 

Dnia 24.10.2015 r. grupy „Smerfy ”i „Biedronki” wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego pani Mileny Łapaj . Celem tej dydaktycznej wycieczki było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor przyjęła dzieci bardzo serdecznie, zapoznała z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak leczy się zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie pani stomatolog przeprowadziła pogadankę na temat mycia zębów, a także skontrolowała zęby ochotników. Na zakończenie dzieci wręczyły niespodzianki w ramach podziękowań. Zainteresowane wizytą w gabinecie i obiecały, że wrócą do niego odważnie z rodzicami.


 

10 Jun 2015   Środa
 

Cała polska czyta dzieciom” w naszym przedszkolu oprócz nauczycielek, które codziennie czytają dzieciom, do akcji włącza się coraz więcej rodziców. Ostatnio gościły u nas mama Lenki z grupy „Muchomorki” p. Marzena Wcisło oraz mama Marysi p.Małgorzata Prokopowicz; z grupy „Żabki” mama Mai p. Ilona Bilska.

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

*buduje mocną wież miedzy dorosłym i dzieckiem

*zapewnia emocjonalny rozwój dziecka

*rozwija język, pamięć i wyobraźnię

*uczy myślenia, poprawia koncentrację

*wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka

*ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole

*kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie

Dlatego:

Czytaj dziecku 20 minut dziennie –codziennie!


 

16 May 2015   Sobota
 

" Pozwól mi doświadczyć, a na pewno zrozumiem" - wychowanie przez sztukę, dla sztuki. 


Wychowanie przez sztukę wywiera duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrza zmysł obserwacji, kształtuje osobowość i rozładowuje nagromadzone emocje. Każde dziecko w wieku przedszkolnym pragnie sukcesu i uznania. Właśnie przedszkolny projekt edukacji teatralnej stwarza ku temu najlepsze warunki.
Celem projektu jest zapoznanie dzieci z różnymi formami teatru, stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dziecka. Niedawno w naszym przedszkolu odbyła się „Teatralia” . Ewa Cichoń i Ewelina Kapłon wcieliły się w role aktorek – amatorek wystawiły spektakl pt .” Do biedronki przyszedł żuk”, „Samochwała”, „Pan Hilary”.

 


 

16 May 2015   Sobota
 

Jedno z najsłodszych świąt w roku „Światowy Dzień Czekolady” obchodzone 12 kwietnia. W tym dniu, w przedszkolu obowiązywał ubiór w kolorach czekolady, dobry humor i twórcze czekoladowe szaleństwa. W grupach „Kaczuszki” „Żaki” „Biedronki”, „Muchomorki” przedszkolaki zapoznały się z krótką historią czekolady, jej wartościami odżywczymi no z zaleceniami, że jedzona w nadmiarze może zaszkodzić. Przy współpracy pani Ewy Cichoń poznały etapy sporządzania domowej czekolady. Podczas święta czekolady, nie zabrakło także czasu na czekoladowy makijaż, któremu poddali się nawet dorośli. Wszystkie grupy wykonały ciasteczka czekoladowe które znikały z talerzy w tempie jazdy Roberta Kubicy to świadczyło o ich walorach smakowych. Ostatnim punktem czekoladowego szaleństwa był konkurs wiedzy i sprawnościowy i wybranie naszej królowej i króla czekoady. Obiecałyśmy dzieciom, że „Święto czekolady” na stałe  wejdzie do przedszkolnego kalendarza imprez. Dzieci odetchnęły z ulgą.


 

13 May 2015   Środa
 

Zgodnie z tygodniowym tematem dydaktyczno-wychowawczym dzieci z grupy „Kaczuszki” ”Biedronki” ”Muchomorki” wspólnie z nauczycielkami odwiedziły kwiaciarnię. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą pań w kwiaciarni. Pani pokazała nam najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziała dzieciom o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji. Dzieci wróciły do przedszkola zauroczone tysiącem kolorów kwiatów.


 

<< Najnowsze  ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: