Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

19 Feb 2018   Poniedziałek
 

Piesek

Pomóż mi zrobić to samodzielnie”

Maria Montessori

Zajęcia inspirowane metodą Marii Montessori pozwalają każdemu dziecku na indywidualny rozwój i uczenie się samodzielności dzięki której dziecko buduje swoje poczucie własnej wartości. W trakcie zajęć będziemy uczyć się wykonywać podstawowe czynności pomagające każdemu maluchowi poczuć się bezpiecznie w otaczającym go świecie. Nauczymy się dbać o otaczające nas otoczenie, w trakcie zajęć będziemy zwracać szczególną uwagę na ład i porządek, nauczymy sprzątać, dbać o rośliny i zwierzęta, zapinać i rozpinać guziki, zamki, haftki i sprzączki, będziemy wiązać kokardki na butach. Podczas zajęć nauczymy się piec chleb, robić pyszne babeczki oraz zapoznamy się ze smakami warzyw i owoców. W trakcie całego roku będzie prowadzony przeszklony ogródek – w zimie dzieci będą dbały o rośliny w swojej sali, natomiast na wiosnę wraz z rodzicami stworzymy wspólny ogródek, gdzie każde dziecko będzie mogło nauczyć się dbania o rośliny od momentu ich posadzenia do momentu zrobienia z nich pysznej sałatki.
W ramach przygotowań do świąt dzieci poznały zasady nakrywania stołu  w praktyce. Wychowankom bardzo spodobała się zabawa „Mowa sztućców”.

   


 

19 Feb 2018   Poniedziałek
 

WIELKI BAL W PRZEDSZKOLU

    Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną  i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

   Sala przedszkolna ozdobiona balonami w kształcie serca wypełniła się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, spidermanów, wróżek, postaci z ulubionych bajek pojawił się także ratownik medyczny.

   Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego.


 

19 Feb 2018   Poniedziałek
 

Piesek

Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się  w ostatnich dniach stycznia.

Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Na początku przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.

Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. 

Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami

   


 

12 Feb 2018   Poniedziałek
 

Piesek

   Dnia 20 grudnia 2017 r.. dzieci z grupy „Żabki” przedstawiły dla rodziców  Jasełka. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

   Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność  w świąteczny nastrój. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, przebrani za bajkowe postacie śpiewali kolędy i recytowali wiersze.

  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.


 


 

08 Feb 2018   Czwartek
 

Piesek

Szanowni rodzice !

W dniu 13.02.2018 ( wtorek ) odbędzie się bal karnawałowy  dla dzieci. Od 9.30 – 10.00 będą zdjęcia pamiątkowe. Od 10.00-12.00 - uczestników czekają miłe niespodzianki oraz wesoła zabawa.

Piesek

Kochane dzieci !

Aby na ten bal się dostać, trzeba tym warunkom sprostać  być wesołym niesłychanie i….. fantastyczne mieć przebranie:)


 

<< Najnowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ...   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: