Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

09 Jan 2017   Poniedziałek
 

Ostatni dzień przed Świętami…22 grudnia 2016 przedszkolaki stworzyli namiastkę Świąt Bożego Narodzenia…doniosłe śpiewy… wesołe wierszyki…i wiele rodzinnego ciepła.: Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok, będą nam przypominały pamiątkowo wykonane zdjęcia.


 

Dziękujemy za te wyjątkowe chwilę i życzymy Wesołych Świąt… Do zobaczenia w Nowym, 2017- tym roku.


 

09 Jan 2017   Poniedziałek
 

W dniu 15.12.2016r. grupy „ Smerfy” i „ Krasnoludki” uczestniczyły
w warsztatach bożonarodzeniowych z udziałem zaproszonych gości z MGOKiS w Szczekocinach. Zajęcia prowadzili: panie Urszula Pytlawska, Anna Wójcik, Paulina Malus oraz pan Grzegorz Dudała. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach ,a wynikiem wspólnej pracy były piękne choinki oraz Mikołaje.


 

09 Jan 2017   Poniedziałek
 

Piesek

    W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy

Piesek


 

14 Dec 2016   Środa
 


    W dn. 25 listopada w grupie „ Smerfy” i „ Krasnoludki” odbyła się uroczystość 
„ Pasowanie na przedszkolaka”. Dzieci przedstawiły program artystyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki ( również w 
j. angielskim) oraz tańczyły. W uroczystości wzięli udział rodzice oraz zaproszeni goście : Burmistrz MiG Szczekociny pan Krzysztof Dobrzyniewicz, Przewodniczący Rady MiG Szczekociny pan Jacek Mazanek oraz Przewodnicząca Komisji Oświatowej pani Teresa Niechciał. Po części artystycznej pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

 


 

14 Dec 2016   Środa
 


ANRDZEJKI 

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.
 
 W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.
 Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia.
 
Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. W czasie zabawy buty ustawiały chętne dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami i szarfami.
 
Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 


 

<< Najnowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 22   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: