Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

21 Apr 2017   Piątek
 

Wielkie szukanie jajek wielkanocnych Zwyczaj poszukiwania prezentów od zajączka wielkanocnego przywędrował do Polski z Europy Zachodniej, a dokładniej z Niemiec. Zgodnie z tradycją w poniedziałek, 10 kwietnia, wszystkie przedszkolaki wyruszyły na poszukiwania jajek ukrytych na placu przedszkolnym przez zajączka wielkanocnego. Czekoladowe przysmaki bardzo szybko znalazły swoich właścicieli. W wyścigu po niespodzianki najlepsi okazali się: Aleksandra Klecz , Jakub Herej, Milena Wychowaniec , Grzegorz Gradziński, Karol Zagórski, Aleksandra Adamus i Amelia Szota. Pozostałym życzymy powodzenia w następnym roku!  W podziękowaniu dzieci dostały dyplomy i oczywiście znaleźne.


 

21 Apr 2017   Piątek
 

Obchody Wielkiego Tygodnia w Przedszkolu!

 


 


 

21 Mar 2017   Wtorek
 

 

W naszym Przedszkolu kolejnym krajem z Innowacji pedagogicznej „ Z logorytmiką po Europie” były Włochy .W tym czasie wybraliśmy się w „Podróż do Włoch”. Dzieci poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju. Flaga i kształt Włoch nie były obce dzieciom. Przedszkolaki również osłuchały się z włoską muzyką, miały okazję zatańczyć do tradycyjnej włoskiej melodii „Tarantela”, czyli tańca pająka, skosztować tradycyjnych, włoskich potraw i deserów oraz zagrać w popularne wśród włoskich dzieci zabawy. Ponad to dzieci słuchały znanej bajki włoskiego autora Carla Collodi „Pinokio”. Ten miesiąc dostarczył nam wiele miłych wrażeń! Kolejnym krajem po naszej wędrówce będzie Francja.


 


 

14 Mar 2017   Wtorek
 

Piesek

 

W ramach projektu „Bezpieczny przedszkolak” w grupach „Żabki” „ Biedronki” „Kaczuszki” przeprowadzona zastała pogadanka na temat -„ Bezpieczny przedszkolak w domu i przedszkolu” Cel pogadanki :

- prawidłowe zachowanie się na drodze, znajomość podstawowych przepisów ruchu drogowego 
- bezpieczne zabawy ze zwierzętami (posiadać wiadomości o prawidłowym zachowaniu się gdy atakuje zwierzę)
- prawidłowe zachowanie się w kontakcie z obcym człowiekiem.

Piesek

Piesek

Piesek

Piesek


 

13 Mar 2017   Poniedziałek
 

U progu rozwoju dziecka mowa staje się najważniejszym, decydującym czynnikiem rozwoju."

 

L. Wygotski

 

Dnia 03 marca 2017r. odbyły się zajęcia otwarte pt. ,,Misiowe zabawy - ćwiczenia buzi dla rodziców grup: „ Biedronki „ i „Żabki”.  Zajęcia miały na celu zaprezentowanie rodzicom różnych rodzajów ćwiczeń usprawniających wiele funkcji, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dziecka, w tym rozwoju mowy, a w przyszłości wpływających w dużym stopniu na naukę szkolną. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały ćwiczenia oddechowe,  ćwiczenia artykulatorów mowy, ćwiczenia: słuchowe, plastyczne, rytmiczne.

 Ćwiczenia te są propozycją do wykorzystania w domu, jak również mogą  być inspiracją dla rodziców do wymyślania innych prostych zabaw wspierających rozwój mowy dzieci.

Zajęcia sprawiły dużą radość dzieciom i pozwoliły cieszyć się swoimi umiejętnościami, a rodzicom choć na chwilę stać się dziećmi.

Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie oraz  udział w zajęciach i zapraszam na następne pt. "Sprawne uszy", które odbędą się 31 marca br. o godz. 14.30 .

 

Piesek

Piesek


 

<< Najnowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 20 ... 22 ...   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: