Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

13 Jun 2017   Wtorek
 

Hokus - pokus, czary - mary czyli Dzień Dziecka w przedszkolu

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto , czyli Dzień Dziecka. W tym dniu , Słońce świeciło nad naszym przedszkolem dla wszystkich Dzieci a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Cały dzień trwała zabawa, konkursy i tańce przy muzyce, puszczanie baniek mydlanych, zawody zręcznościowe prowadzone przez wesołego klauna .Radość dzieci była ogromna a na widowni często dało się słyszeć długie łaaaał! i oklaski. Jak przystało na Dzień Dziecka – nie zabrakło drobnych prezentów.

       


 

13 Jun 2017   Wtorek
 

„Dzień Mamy i Taty”

    W dniach 31 maja i 01 czerwca w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas których każda z grup zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali wierszy i piosenek oraz oglądali piękne tańce. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.  Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności i wiadomości.

Piesek


 

13 Jun 2017   Wtorek
 

KONKURS EKOLOGICZNY

 

   Dnia 26.05.2017r. w Przedszkolu odbył się Międzygrupowy Konkurs Ekologiczny  pod hasłem ”Przyjaciel przyrody”. Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozbudzanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi.

   W konkursie wzięły udział z Przedszkola grupy: „Żabki”, „Kaczuszki” „ Biedronki” . Przebieg konkursu nadzorowała komisja, w której skład weszły: pani dyrektor Ilona Zbrońska , przedstawicielka Wydziału Ochrony Środowiska - pani Edyta Wojciechowska oraz pani Urszula Olewińska-Pałka – intendent.

     Bezkonkurencyje okazały się „Żabki” i „ Kaczuszki” ex aeqwo pierwsze miejsce oraz drugie miejsca  „ Biedronki”

Realizacja Konkursu Ekologicznego zostanie na stałe włączona do przedszkolnego kalendarza imprez  w myśl słów  Floriana Plita- „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego,  ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”          


 

21 May 2017   Niedziela
 

Zabawy Muchomorków

 


 

21 May 2017   Niedziela
 

Zajęcia teatralne – grupa„Kaczuszki”

 

 

 

Dziecko w wieku przedszkolnym ma naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie. Z uwagi na to w przedszkolu prowadzone są zajęcia aktywizujące spontaniczną kreatywność dzieci. Zabawa w teatr może być najbardziej interesującym i wyrazistym efektem tej pracy, ujawniającym doświadczenia i osiągnięcia dzieci. Wprowadzenie dziecka w świat sztuki poprzez zabawy teatralne, przynosi im wiele korzyści: rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, sprzyja umuzykalnianiu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.


 

<< Najnowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 18 ... 20 ... 22 ...   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: