Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

21 May 2017   Niedziela
 

Zajęcia teatralne – grupa„Kaczuszki”

 

 

 

Dziecko w wieku przedszkolnym ma naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie. Z uwagi na to w przedszkolu prowadzone są zajęcia aktywizujące spontaniczną kreatywność dzieci. Zabawa w teatr może być najbardziej interesującym i wyrazistym efektem tej pracy, ujawniającym doświadczenia i osiągnięcia dzieci. Wprowadzenie dziecka w świat sztuki poprzez zabawy teatralne, przynosi im wiele korzyści: rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, sprzyja umuzykalnianiu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.


 

21 May 2017   Niedziela
 

KONKURS EKOLOGICZNY

 

PRZEDSZKOLE OGŁASZA KONKURS EKOLOGICZNY

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami do wzięcia udziału   w rodzinnym konkursie na wierszyk lub piosenkę pt.” Jestem Przyjacielem Natury”

              Wiersze i piosenki konkursowe należy składać do 31 maja w swoich grupach.

 


 

07 May 2017   Niedziela
 

WIOSNA

 


 

07 May 2017   Niedziela
 

TEATRZYK ,,BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE''

      Dnia 29.03.2017r. dzieci z grupy „Kaczuszki” zaprezentowały teatrzyk pacynek o tematyce  ,,Jesteśmy bezpieczni na drodze’’. Wprowadziło ono nasze dzieci w tematykę zasad bezpieczeństwa na drodze i odpowiedniego zachowania względem innych. 

       Dzięki uważnemu obejrzeniu przedstawienia dzieci miały okazję:
• poznać zasady ruchu drogowego i sposoby ich przestrzegania, 
• poznać zasady zachowania się podczas indywidualnych i zbiorowych wycieczek ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji będących najczęstszymi przyczynami wypadków, 
• dostrzec sytuacje zagrażające zdrowiu i bezpieczeństwu na drodze. 

     Dane przedstawienie było świetnym podsumowaniem realizowanego w naszej placówce programu „ Bezpieczne przedszkole” Na zakończenie dzieci z poszczególnych grup odgadywały zagadki w ramach zasady „Kto pierwszy ten lepszy”, za każdą dobrą odpowiedź dzieci dostawały nagrodę w formie słodyczy.

Piesek

Piesek

Piesek


 

07 May 2017   Niedziela
 

Powitanie wiosny w przedszkolu

 

     Spragnione ciepła i zieleni przedszkolaki dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów, a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny.

 

 

Piesek

Piesek


 

<< Najnowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 18 ... 20 ... 22   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: