Pracownicy przedszkola
Rada Rodziców
Ramowy rozkład dnia
Nasze grupy
Aktualności
Galeria zdjęć
Kontakt
rodzice
Koniec

15 Jan 2018   Poniedziałek
 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

 

W niedzielę 14.01.2018r. wspomagaliśmy Wielką Orkiestrę  „ Z serca do serca” przedstawieniem w wykonaniu małych i dużych artystów naszego przedszkola: wiersz pt. ” Piesek” ,piosenka „ Popatrzcie na jamniczka”, „Taniec z pomponami”- Luis Fonsi „ Despacito” oraz” Taniec z mopami „ - Pitbull:

 

Wspólnie będziemy grać „Do końca świata i jeden dzień dłużej”

   


 

13 Dec 2017   Środa
 

Piesek

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

   


 

12 Dec 2017   Wtorek
 

Piesek

Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są trudne, ale my wiemy jak bardzo ważne. Przy okazji takich właśnie świąt przybliżamy dzieciom słowa: patriotyzm lub służba Ojczyźnie, przywiązanie do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej? Pokazujemy dzieciom troskę o dobro kraju, pokazujemy to, co osiągnęły poprzednie pokolenia. W przedszkolu dzieci poznają Symbole Narodowe, uczymy ich hymnu, przybliżamy bliższe i dalsze środowisko. Ucząc dzieci często ocieramy się o historię… jesteśmy Polakami.

   


 

12 Dec 2017   Wtorek
 

Zabawa andrzejkowa

    30.11.2014r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa.  W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość.
      Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.


 

26 Nov 2017   Niedziela
 

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

Fabryka Bombek w Miechowie niedaleko Olkusza i Krakowa to świetna atrakcja dla dzieci. Niemal każde dziecko będąc w przedszkolu odwiedza taką fabrykę bombek, aby poznać proces tworzenia szklanych ozdób choinkowych, które przybierają kształty nie tylko tradycyjnych okrągłych bombek, ale również kształty zwierzątek, postaci z bajek, aniołków, mikołajów itp.

Piesek

Piesek

Piesek

Piesek


 

<< Najnowsze  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 15 ... 17 ... 19 ... 21 ...   Wcześniejsze>>

Góra
Przedszkole Szczekociny
42-445 Szczekociny
ul. Jana Pawła II 3
tel: 34 355 71 92
e-mail: